Memoriál Hostomice

V sobotu 6.9. jsme se účastili Memoriálu manželů Fellerových v Hostomicích, kde se soutěž skládá ze dvou disciplín – štafeta 4x60m a požární útok.Na závod vyrazila 3 družstva – přípravka, mladší žáci a družstvo žen. A den to byl velmi úspěšný byť se zdá, že přípravka nastavila tradici, že vždy z patka na sobotu nám onemocní proudař. Loni to byl Maty a letos Honzík. Takže ještě v sobotu v 7 hodin ráno jsme volali kamarádům do Touchovic a přijel nás zachránit Kubík 🙏.

Nejdřív odstartovala závod družstva přípravky na štafetě 4x60m. Naši letěli jako blesk a doběhli si pro 1.místo. I nám mladším se štafeta povedla a doběhli jsme s druhým nejlepším časem.
Na řadu přišly útoky. Přípravce se start povedl až na potřetí. Nejprve se nespustila správně časomíra a poté se objevil problém na mašině, která musela být posléze vyměněna za jinou. Třetí start již proběhl v pořádku a i přes komplikace s vypadlou proudnicí z ruky ukázali, že jsou jedničky a s časem 18,3x s si vystříkali 1.místo. Mladší žáci si na útocích poprvé vyzkoušeli nástřikové terče. I přes pád u mokré základny jsme si vystříkali 2.místo.
V celkovém pořadí po součtu umístění v obou disciplínách se obě naše družatva umístila na 1. místech.
Po vyhlášení výsledků se na start postavily i naše maminky, které složily družstvo žen.
Všichni jsme jim drželi palce. Umístili se na 5.místě.