První závod mladých hasičů

Pro hasiče ze Štrbic byl předposlední červnový víkend opět ve znamení závodů. A jelikož největšími hvězdami byli naši mladší žáci Bombarďáci, začneme netradičně od konce. Po zhruba měsíčním trénování jsme s Bombarďáky konečně vyrazili „do boje“. Tréninky nám šly velmi slušně, a tak jsme věřili, že ostudu neuděláme. Výsledek ovšem předčil veškerá naše očekávání. Oba pokusy jsme zdárně dokončili, ale navíc s velice obstojnými časy a obrovským příslibem do budoucna. U prvního útoku jsme trochu doplatili na naši závodní nezkušenost v této kategorii a bohužel jsme špatně připravili klukům na sacím savce, takže díky hledání závitu byla pozdější voda. I tak ale s časem 22,24s (PP 22,22s) brali Bombarďíci krásné 5. místo z 11ti. Druhým pokusem jsme doufali ve zlepšení a povedlo se! S časem 19,97s (což je pro Bombarďáky jejich rekord, který nedali ani na tréninku) jsme brali místo 4. Na prvním terči se nám dokonce podařilo sestříknout za 18,70s!!! Takovým časem bychom při své první závodní zkušenosti brali rovnou druhé místo!!! Z 11 závodních družstev jsme tedy skončili celkově na 5. a 4. místě, naprostá pohádka. A jak to vypadá v celkovém hodnocení? Z celkem 12 družstev jsme průběžně na 6. místě!!! Oba útoky vypadaly moc krásně a my nejen, že jsme neudělali ostudu, ale jistě jsme i velmi překvapili. A co bychom to byli za tým, kdybychom své „mladé“ nepřijeli podpořit v plné parádě? A tak vyrazilo na závody i naše Áčko. Ti si v ne úplně standardní sestavě odvezli dvojitý cenný kov za třetí místo. Na lov cenných bodů vyrazily o víkendu samozřejmě i štrbické Buchty a štrbické Béčko. V sobotu si Buchty vedly velice dobře. SOBOTA – Měrunice: S časem 18,63s (LP 17,71s) braly první místo a o něco tak stáhly náskok hrobeckých děvčat v celkovém hodnocení. V kategorii ŘÍP si s časem 19,33s (LP 19,25s) vysloužily místo druhé a v celkovém hodnocení zde o nějaký ten bod utvrdily své prvenství. Béčko časem 18,68s (LP 18,18s) a druhým místem upevnilo své prvenství v kategorii TOP a s časem 15,94s (LP 15,27s) si v celkovém hodnocení polepšili ze 4. místa na 3. Nutno ještě dodat, že velice kvitujeme polepšení se SDH Měrunice jakož to pořadatelů. Letos nejen že propisky za nejvyšší umístění vystřídaly poháry, ale doprovázely je i medaile. Za nás rozhodně palec nahoru. NEDĚLE – Hrobce: V neděli Béčko po zaváhání na koši časem 19,03s (LP 18,36s) bohužel přišlo o své prvenství v celkovém hodnocení kategorie TOP a druhým místem za čas 15,92s (LP 15,36s) utvrdili své celkové třetí místo v kategorii ŘÍP. Buchty si velmi pěkným útokem za 17,59s (PP 17,43s) vydobily 1. místo v celkovém hodnocení v TOPce, ovšem chybou na stroji (která se stane maximálně jednou za deset let… no doufejme pane Chocholoušku) a časem 34,97s (LP 18,02s) naopak prvenství ztratily v kategorii ŘÍP.