Category Archives: SPORT

TFA LIGA SEVERU JUNIOR

Štrbice mají borce Severu 🏆
Dne 7. 10. jsme vyrazili do Klapý na závěrečný závod TFA Ligy severu, po kterém bylo i slavnostní vyhlášení celé ligy.
TFA (toughest firefighter alive – nejtvrdší hasič přežije) je disciplínou, která kombinuje sílu i rychlost a zároveň vyžaduje soustředění, protože závodník snadno získá trestné body za špatně smotanou hadici nebo nehumánní manipulaci s figurínou. TFA není naší hlavní disciplínou, většina dětí ho absolvovala poprvé, tak jsme rádi, že jsme si v průběhu roku našli čas objet všechny závody ligy a že štrbické děti opravdu zazářily.
A jak to tedy dopadlo?

PASOVÁNÍ

28.9.2023 jsme si zpestřili sváteční den společným výletem vlakem do zoo v Chomutově, kde jsme se skvěle bavili a projeli se i safari vláčkem.

TONDŮV SOPTÍK

23.9.2023 jsme vyrazili na oblíbený závod naší přípravky – Tondův Soptík.

DĚTSKÁ SOUTĚŽ ŠTRBICE 17.9.2023

V neděli 17.9. se u nás ve Štrbicích opět sjela dětská družstva z širokého okolí, aby poměřila své síly v požárním útoku. Letos přijelo celkem 32 družstev a oproti minulým ročníkům všechna soutěžila se společnou mašinou. Jako první se na start postavilo družstvo starších žáků a předvedli moc hezký útok. I s drobným zaváháním na koši zakončili útok s časem 19,33s (rychlejší terč sestřelen v čase 18,74s) a brali tím třetí místo. 💪🥉

PODĚKOVÁNÍ „DAR NADACE ČEZ – ZAMĚSTNANECKÉ GRANTY“

Díky podpoře Nadace ČEZ – Zaměstnanecké granty, kde byl náš projekt „Podpora činnosti mladých hasičů SDH Štrbice“ podpořen částkou 15 000 Kč, za což velmi děkujeme, jsme mohli pro naše děti z kroužku mladých hasičů pořídit sadu hadic a proudnic pro tréninky a soutěže v požárním útoku. Díky této podpoře se nám povedlo zlepšit tréninkové podmínky pro 4 družstva mladých hasičů, která u nás vedeme ve třech různých kategoriích. V kroužku máme nyní celkem 36 dětí ve věku 3-15 let. Díky novému vybavení máme nyní extra sadu hadic pro každou kategorii, což nám nesporně velmi pomůže v našem snažení a práci s dětmi.
Moc děkujeme! ❤️

TFA LIGA SEVERU JUNIOR

V sobotu 16.9. jsme vyrazili na další závod TFA ze seriálu TFA liga SEVERU junior. Tentokrát do Martiněvsi, kde soutěž pořádalo SDH Charvatce. Vyrazili jsme s 11ti závodníky a opět se nám nedařilo vůbec špatně.

ZÁVODY HOSTOMICE

9.9.2023 vyrazila naše přípravka a mladší žáci na soutěž do nedalekých Hostomic. Soutěžilo se ve štafetě 4x60m s překážkami a požárním útoku. Jako první změřily své síly týmy přípravky.
Závody se nám povedly opravdu na jedničku. Štafetou jsme se svým osobáčkem 1:16s brali první místo a stejně tak tomu bylo i na útoku, kde jsme rovněž brali první místo a to opět s osobáčkem 20:05s. Celkově tedy zasloužené první místo 🥇💪

O POHÁR ŘEDITELE HZS TEPLICE

7.5. se všechna naše družstva zúčastnila závodu O pohár ředitele HZS Teplice v Hostomicích. Tento závod spočívá ve dvou pokusech na štafetě 4×60 a jednoho pokusu útoku.
Starší žáci byli 1. ve štafetách a 2. v požárním útoku, celkově 1. 🏆🥇
Přípravka byla 1. ve štafetách a 3. v požárním útoku, celkově 2. 🏆

ZÁVOD MODLANY

Dne 13.5. vyrazila přípravka ze Štrbic do Modlan na závody v požárním útoku. Tyhle závody jsou vždycky pro nás trenéry „o nervy“ 🤯 Během pár sekund se rozhodne všechno. Naši prckové od tří do šesti let jsou ale velice sehraný tým, který přesně ví, co dělat.

TFA MLADÝCH HASIČŮ

27.5. jsme se vydali do Křešic na letošní první závod TFA Junior, který je pořádaný v rámci Ligy severu. Mladší žáci se pod taktovkou Hanky a Máji na TFA zaměřili už na podzim loňského roku, nám se s přípravkou chtělo víc na závody do Oseka, protože si myslíme, že nám útoky celkem jdou. Ten den jsme ale zároveň pořádali domácí závody pro dospělé v rámci Krušnohorské ligy, a tak pro nás bylo TFA snazší volbou. A nelitujeme ☺️

POZVÁNKA NOČNÍ SOUTĚŽ

Pozvánka na závody

Přespávačka+Stimax 2023

Kromě sobotních závodů s našimi nejmenšími pod taktovkou druhé party vedoucích, kdy si za fantastické výkony na Duchcovské předávačce dovoluji veřejně smeknout pomyslný klobouček, v našem případě spíše helmu, jsme pro starší hasičský potěr připravili Tréninkový kemp na tři dny a dvě (bezesné) noci.

Duchcovská předávačka

V sobotu 22.4. jsme vyrazili s dvěma družstvy přípravky a dvěma družstvy mladších žáků na oblíbené závody štafet do Duchcova.

TFA MOJŽÍŘ

Ráno 21.1.2023 jsme se s několika našimi závodníky vydali vyzkoušet další závod TFA. První jsme absolvovali ještě na podzim na Hazmburku, ale na tento vyrazila úplně jiná parta😅, neznali jsme ani prostředí, ale nás jen tak něco neodradí 💪

PRVNÍ ZÁVOD NA 60M

Ve dnech 5+6.11.2022 jsme se s dětmi zúčastnili prvního halového závodu v běhu na 60m s překážkami. Závod se konal v Praze v hale Otakara Jandery.

Štrbice – Závod o Pohár starostky obce 4.9.2022

4.9.2022 dopoledne se v hasičském areálu ve Štrbicích sjelo celkem 29 dětských týmů z Ústeckého a Středočeského kraje na 4. ročník soutěže O pohár starostky obce Světec v požárním útoku, aby vzájemně poměřily své síly. A jak to ve Štrbicích všechno bylo?

FOTKY DĚTSKÁ SOUTĚŽ 4.9.2022

Více fotek najdete pod tímto odkazem : Dětská soutěž 4.9.2022

 

FOTKY Z NOČNÍ SOUTĚŽE

Více fotek najdete zde : nebo – https://sdhstrbice.rajce.idnes.cz/NOCNI_SOUTEZ_STRBICE_9.7.2022/

POZVÁNKA NA DĚTSKOU SOUTĚŽ

Pozvánka na Noční soutěž

Všechny zveme na tradiční Noční soutěž do Štrbic…přihlašování v komentářích pod příspěvkem na FB SDH ŠTRBICE…těšíme se na Vás 😎
Pravidla :Muži i ženy soutěží na 3B…ženy mohou mít jednoho muže max po Béčka včetně tj. na postu : strojník,náběr,koš,béčka…
Startovné 300 Kč…

Nej útok CTIF

Nejlepší útok CTIF v okrese našich mladých hasičů. Jsme hrdí.

OKRESNÍ KOLO (Plamen ) – starší žáci – I. část

Pátek 20.5.2022
Sestava na okres byla jasně daná a nebylo nad čím přemýšlet, teda do doby než jsme měli soustředění. Na tom si Áďa (naše nejlepší atletka) pořídila designovou parádu a naprosto ideální věc na prázdniny… dvě berle a sádrové kopyto na levém kotníku.
Sestavu na páteční i sobotní disciplíny tak Tomáš s Míšou přeházeli tak aby to bylo hratelný. Nedalo se jinak než sáhnout do rezerv a zmobilizovat naše náhradníky, kteří s námi moc netrénovali (zranění a jiné kroužky), ale plně jsme jim věřili, však jsou naši Štrbičtí . V nové formaci jsme si pak stihli zkusit aspoň jednu z disciplín a s chutí do toho!

KL ŠTRBICE

Naše nedělní domácí soutěž ve Štrbicích (29.5.2022), mimo jiné 2. kolo KL (Krušnohorská liga), měla avizovaný začátek ve 13:00h. Proto jsme měli sraz v 9:00h., abychom v 10:30h. už seděli, čučeli a neměli do čeho píchnout. Odvážnější kusy čučely na dno půllitru, v rámci antistresové přípravy.
Co se týká počasí, tak bylo fakt krásně… na prosinec. Škoda že byl konec května. Někteří pánové ze soutěžních týmů byli ovšem velmi potěšeni, údajně viděli velké množství „čudlíků“. (Pro mladistvé čtenáře: Zřejmě se jedná o nějaký lokální slang, označující hřeby do treter ☝️.)

BÁJNÝ JEDNOROŽEC OPĚT SPATŘEN…😲

Datoval se den 28.5.2022, sobota, 13 stupňů (pocitově -6), vítr jak v Himalájích a bájný jednorožec byl opět spatřen. Událost a místo: 1. kolo KL (Krušnohorské ligy) ve Lhenicích. Bájný jednorožec je sice už trošku starší, místy rozbitý a lehoulince vypelichaný, ale pořád jede – ŠTRBICE A!

SOUTĚŽ MODLANY 14.5.2022

Závodníci, na místa a připravte se, POZOR …💣!
14.5. jsme se v rámci soustředění vydali do malebné a nedaleké obce Modlany (okres Teplice), která čítá cca 1100 obyvatel.
V Modlanech na nás čekala soutěž O pohár starosty SDH Modlany, kde jsme hodlali poměřit své síly v požárním útoku.
Ze Štrbic jsme vyrazili v plném počtu, …kam se hrabou Hujerovci. Do boje o přední příčky jsme nasadili naše nejlepší kombo z přípravky, mladších žáků a dvě sestavy žáků starších. (Za chvíli nám už asi dojdou dresy 🙂 = malý point pro sponzory 😉).

SOUSTŘEDĚNÍ 2022

„Zpověď“ ze SOUSTŘEDĚNÍ
13.5. – 15.5. jsme měli plánované soustředění (ve Štrbicích). Vedoucí Tom s Míšou pro nás připravili brutální skoro třídenní makačku. 😎 Následující víkend nás totiž čekalo okresní kolo v Duchcově a my jsme třeba takovou disciplínu útok CTIF nebo štafetu CTIF nikdy neviděli. Na soustředění nás bylo 12, a to jsme komplet všichni starší žáci.
Kromě CTIF útoku jsme měli tréninky všech disciplín: ZPV, štafeta dvojic, štafeta CTIF, požární útok a štafeta 4 x 60 m. Tréninky byly rozložené do několika fází, ale nám se zdálo, že jsou nekonečné. Možná to bylo tím ukrutným vedrem, které nás doprovázelo celé soustředění a nebo tím, že jsme museli furt něco dělat.
Spaní bylo ve spacáku na karimatkách a každý večer jsme si promítali. Pouštěli jsme si teorii k provedení disciplín CTIF (útok i štafeta), ty jsou pro nás naprosto nezažité. Nikde jinde kromě postupových soutěží se s nimi nemáme šanci setkat. Video nás vůbec nebavilo. Fakt nuda. Pak jsme v Míši počítači objevili film „Fakjů pane učiteli“ a bylo jasno. To bylo mnohem lepší kino než nějaký CTIFky.

19. ročník o pohár ředitele HZS ÚK ÚO Teplice 8.5. 2022

V neděli ráno sraz v 7:45 a hurá do Bíliny na atleťák ZŠ za Chlumem.
Čekal nás 19. ročník o pohár ředitele HZS ÚK ÚO Teplice a sympatický atleťák ZŠ.
Opět jsme vyrazili se třemi kategoriemi: přípravka, mladší žáci a starší. Děti se závodů zhostily jako vždy s grácií a zápalem jim vlastním. Bylo radostí a pýchou je sledovat.
Že nás opět doprovázel déšť, je už takovou klasikou a asi už nikoho nepřekvapil.
Jako první se nastupovalo na štafetu 4×60 a nestačili jsme se divit. Byla naprosto fantasticky odběhnutá, a to v podání všech našich týmů. Přípravce se podařilo zaběhnout čas: 1:29:85 (3.místo), mladším 1:13:79 (6.místo) a u starších si můžeme zapsat další osobní rekord v čase 49:73 (2.místo) 🤜🏻🤛🏼.Druhá a zároveň i poslední disciplína byla „královská“ – požární útok.Mladší i přípravka měli útoky parádní, a navíc měli naprosto totožný čas. Oběma týmům se podařilo dokončit útoky v čase 31:99. Oba časy by braly 3.místa.

POZVÁNKA 29.5.2022

DUCHCOVSKÁ PŘEDÁVAČKA 24.4.2022

Jupiii, tak už to zase začalo🚒 …závody jsou tady. 🏆