1.ROČNÍK DĚTSKÉ HASIČSKÉ SOUTĚŽE

Se založením mladých hasičů ve Štrbicích nás pro letošní rok čekalo spoustu poprvé. Mimo jiné pořádání prvních dětských závodů pod názvem 1. ročník o pohár starostky obce Světec. 22.9.2019 se ve volnočasovém areálu ve Štrbicích sjelo 11 družstev starších žáků, 10 družstev mladších žáků a mezi kategoriemi vystoupila i premiérově naše přípravka. Počasí nám přálo, a tak si účastníci i diváci mohli mimo výborných sportovních výkonů vyzkoušet i nejrůznější sportovní vybavení ze sortimentu společnosti Decathlon nebo si nechat pomalovat obličej. Výborná atmosféra vybičovala zúčastněná družstva k parádním výkonům. V kategorii starších žáků brali bronz hasiči z Brozan za čas 18,50s, druhé místo hasiči ze Srbic za čas 17,90s a prvenství urvali letošní mistři Podřipské hasičské ligy hasiči Hrobce s časem 16,29s (LP 15,89s!!!). V mladší kategorii závodila již i dvě domácí družstva, kdy prvnímu družstvu se nezadařilo úplně dle představ, ale i tak převedli velmi slušný útok s časem 28,57s. Druhé družstvo předvedlo svůj nejlepší útok vůbec a posunulo tak svůj osobní rekord rovnou o 2 vteřiny a za čas 17,95s brali druhé místo. Družstvu ve složení Kuba Maulis, Kája Bažant, Kačka Kadeřábková, Táda Petr, Jáchym Zelinka, Áďa Zajanová a Péťa Velek moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci na domácí půdě!!! Na stupních vítězů byli obklopeni mladými hasiči z Horních Beřkovic, jejichž rychlejší sestava brala zlato za čas 17,08s (PP 15,80s!!!) a druhá sestava brala bronz za čas 19,07s. Děkujeme všem zúčastněným družstvům za krásné výkony, věříme že se Vám u nás líbilo a budeme se na vás všechny těšit zase za rok ve Štrbicích!!!
Rovněž děkujeme všem sponzorům, bez jejichž podpory by tato akce nemohla být tak vydařenou, jak byla. Jmenovitě Obec Světec , Severočeské doly Chomutov a.s. , KSB pumpy + armatury Praha, SIAD Czech technické plyny s.r.o., Kovpal s.r.o. ,Prodeco a.s., Nadační fond Severočeská voda, Danmo plastová okna s.r.o., Sousto s.r.o. , Bramborárna Bukovice . Poděkování také patří Minigrantu společnosti Veolia díky kterému jsme mohli dětem pořídit část nového klíčového vybavení – 2ks savic,1x rozdělovač a sací koš v celkové hodnotě necelých 20ti tis. kč. Bezpečný a kvalitní materiál výrazně pomohl dětem ke zplepšení výsledků, protože kvalitní a bezpečný materiál je pro děti to nejdůležitější. Více fotek zde.